Filmowy grudzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie!

30.11.2022

Filmowy grudzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie! 🤩🎬🎬

Przedstawiamy harmonogram filmów dla dzieci i młodzieży wyświetlanych w grudniu, w ramach projektu:           Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej!Zapraszamy na grudniowe projekcje! 

Czytaj więcej...

II Lelowskie Senioralia

30.11.2022

II Lelowskie Senioralia

27 listopada 2022 roku odbyły się II Lelowskie Senioralia zorganizowane przez Zespół Folklorystyczny Ziemi Lelowskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie. Wydarzenie rozpoczęto się od uroczystego powitania wszystkich seniorów w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie. Następnie Wójt Gminy Lelów – pan Krzysztof Molenda oraz Radna Powiatu Częstochowskiego – pani Marianna Dziura skierowali do seniorów życzenia z okazji obchodzonego przez nich święta (Dnia Seniora). II Lelowskie Senioralia swymi występami ubogacił Zespół Folklorystyczny Ziemi Lelowskiej, którzy na scenie zaprezentował się dwukrotnie, wystawiając spektakl „Drewniana miska” (reżyseria: Piotr Hankus, scenariusz: Anna Kuczek) oraz dając koncert pod nazwą „Ziemio moja droga”. W trakcie wydarzenia miało też miejsce omówienie akcji Śląskie dla Seniora „Koperta Życia”  (program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego) oraz zaprezentowanie działalności placówki Dziennego Domu  Senior +. Seniorzy z Zespołu Folklorystycznego Ziemi Lelowskiej przygotowali dla  wszystkich zgromadzonych w sali GOK, słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim seniorom za obecność podczas wydarzenia. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.                                                            Galeria

Czytaj więcej...

Interdyscyplinarna ogólnopolska konferencja naukowa

25.11.2022

Interdyscyplinarna ogólnopolska konferencja naukowa

Serdecznie zapraszamy na Interdyscyplinarną ogólnopolską konferencję naukową pt. "Dziedzictwo kulturowe ziemi lelowskiej", która odbędzie się 3 grudnia 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie.Wszelkie szczegóły dotyczące paneli dyskusyjnych i wystąpień znajdują się na załączonym plakacie

Czytaj więcej...

.

16.11.2022

Lelowskie Senioralia 2022

Wójt Gminy Lelów oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zapraszają na Lelowskie Senioralia, które odbędą się 27 listopada 2022 roku o godzinie 17:00 w murach Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie!Szczegóły odnajdziecie Państwo na plakacie! 

Czytaj więcej...

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

04.11.2022

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Zapraszamy do udziału w gminnych, uroczystych obchodach 11 listopada - Święta Niepodległości.Szczegółowe informacje odnajdziecie Państwo na plakacie - zachęcamy do wzięcia udziału!

Czytaj więcej...

XV Gminny konkurs „Tradycyjna ozdoba z piernika”

02.11.2022

XV Gminny konkurs „Tradycyjna ozdoba z piernika”

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie wraz z wójtem Gminy Lelów już po raz XV organizuje konkurs "Tradycyjna ozdoba z piernika".Konkurs kierowany jest do pięciu grup wiekowych:I grupa: przedszkolaki z rodzicamiII grupa: uczniowie klas I- III z rodzicamiIII grupa: uczniowie klas IV- VIIV grupa: uczniowie klasy VII- VIIIV grupa: uczniowie szkół średnichVI grupa: dorośli i seniorzyPrace należy dostarczyć na adres:Gminny Ośrodek Kultury w Lelowieul. Szczekocińska 3142- 235 Lelówtel. 034/ 355 00 47Termin dostarczenia prac upływa 2 grudnia 2022 r.Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 grudnia 2022 r. na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie.Zachęcamy do wzięcia udziału!* Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w załączniku: XV Gminny konkurs „Tradycyjna ozdoba z piernika”

Czytaj więcej...

X Gminny konkurs Kolęd i Pastorałek „Radość kolędowania”

02.11.2022

X Gminny konkurs Kolęd i Pastorałek „Radość kolędowania”

8 grudnia 2022 r. (czwartek) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie odbędą się przesłuchania do X Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Radość kolędowania".Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału!*Szczegółowy regulamin, kartę zgłoszenia oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych znajdziecie Państwo w załączniku: X Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Czytaj więcej...

Zajęcia programowanie i robotyka w ramach realizacji Projektu ''CYFROWI EKSPERCI''

28.10.2022

Zajęcia programowanie i robotyka w ramach realizacji Projektu ''CYFROWI EKSPERCI''

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie zaprasza dzieci w wieku od 10-14 lat na BEZPŁATNE zajęcia z programowania i robotyki, które odbędą się w najbliższym czasie.O szczegółach zajęć informować będziemy na bieżąco, zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod numerem 34 355 00 47 lub 662 205 247.Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj więcej...

Filmowy listopad w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie!

27.10.2022

Filmowy listopad w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie!

Filmowy listopad w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie! Przedstawiamy harmonogram filmów dla dzieci i młodzieży wyświetlanych w listopadzie, w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej!Zapraszamy na listopadowe projekcje!

Czytaj więcej...

Pierwszy miesiąc seansów filmowych dla dzieci i młodzieży w ramach NHEF za nami!

24.10.2022

Pierwszy miesiąc seansów filmowych dla dzieci i młodzieży w ramach NHEF za nami!

W dniach 18 i 19 października w mury Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie zawitały dzieci i młodzież z okolicznych przedszkoli i szkół, aby obejrzeć filmy przygotowane w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.18 października w sali widowiskowej wyświetlone zostały dwa filmy: Basia 2 – dla przedszkola oraz Jakub, Mimmi i gadające psy – dla dzieci z klas I-III. W  dniu następnym odwiedziła nas młodzież z klas IV-VI oraz VII-VIII by obejrzeć kolejno Cały świat Romy oraz Lek na całe zło.Jesteśmy pod wrażeniem poziomu frekwencji prezentowanej przez przedszkola i szkoły!Widok zaciekawionych, zapatrzonych w ekran naszego „kina” twarzy, niezmiernie nas cieszy i dowodzi tego,  że nauka może iść w parze z przyjemnością. Wierzymy, że obejrzane filmy skłonią małych i dużych kino-maniaków do  głębszej refleksji oraz staną się bezpośrednim bodźcem do podejmowania ważnych tematów na zajęciach lekcyjnych, w realizacji których, z pewnością pomogą materiały dydaktyczne przygotowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.Po kolejną dawkę inspiracji zapraszamy już w listopadzie.   *więcej informacji na temat wyświetlanych filmów w miesiącu listopadzie udostępnimy niebawem, prosimy zaglądać na naszą stronę. 

Czytaj więcej...

Aktualności

Wyszukiwarka

Newsletter